Sunday, April 8, 2012

Let's meet!

Hi everyone! I am a fashionista and I like fashion so much,that I'm opssesed with it.

My blog is all about fashion.There won't be off-topics.

In my blog I'll put new posts once a week,only because I'm very busy these days.In the summer I'll be more free and I promise I'll write every day.

The posts will often be about fashion tips,new fashion clothes,new trends,fashion paintings and much more.I'll be showing you how to wear some eccentric clothes,and many many combinations.

This is my polyvore account-laryla .If you have polyvore account follow me,I make new sets very often,more like every day.

For a start here is a picture:
This is like a part of my closet. :))

2 comments:

 1. Еве добредојде и тука! Како што кажав се надевам ќе имаш посетеност и следбеници. Јас ќе те читам редовно , бидејќи сакам ваков тип на блогови поврзани со модата но би ти препорачала да пишуваш и на македонски затоа што имаме многу малку мак блогери и навистина треба перфектно да го владееш англискиот за да блогираш на англиски... и факт е дека половина Македонија нема да те разбере.
  Сликата е одлична доколку е од твојот плакар навистина предобри парчиња.
  Поздрав и очекувам интересни статии.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала на убавите пофалби!Твоите предлози многу ќе ми користат,бидејки сум сеуште почетничка и учам.
   Иначе не е моја сликата,се обидов да значи „Ова е како дел од мојот плакар.“ . Но ете,има грешки не се разбира многу на англиски па имаш право,можеби ќе продолжам со македонски,или пак мешано. ;)

   Delete